60 матураната посетило 14. међународни сајам образовања „Путокази“

У петак, 8. марта 2019. године, шездесет матураната наше школе посетило је 14. међународни сајам образовања „Путокази“. Циљ ове посете био је да се ученици на једном месту информишу о различитим могућностима наставка школовања, односно да се упознају са студијским програмима које нуде факултети и високе школе у окружењу.

Велику помоћ и подршку у избору будуће професије матурантима су пружили наставници који су их пратили, али су им многе дилеме разрешили и представници високообразовних установа који су били стрпљиви да одговоре на сва њихова питања. Због тога су ученици штандове факултета напуштали задовољни и вољни за обилазак салона књига који је у том тренутку био актуелан.

По завршеној посети сајму образовања, организован је и обилазак Петроварадинске тврђаве, где су ученици на квалитетан начин провели слободно време. У свим наведеним активностима пратиле су их одељењске старешине Сузана Митровић, Мира Бјекић и Младен Ђуричић.