Успех гимназијалаца на Трећој покрајинској смотри рецитовања на црногорском језику

Протеклог петка, у Црногорском културном центру у Ловћенцу, одржана је Трећа покрајинска смотра рецитовања на црногорском језику. На овогодишњој смотри, сада већ традиционално, забележен је велики успех наших ученика, који су се у великом броју одазвали позиву организатора и узели учешће на такмичењу. Испред Гимназије „Жарко Зрењанин“ такмичили су се: Јован Драгнић, Реља Миловић, Ања Јововић и Марта Перлић (ученици првог разреда); Владица Кљајић и Дејан Мађарев (ученици другог разреда). Њихове менторке биле су професорке српског језика и књижевности – Јасмина Милић, Татјана Бјекић и Јелена Вујовић.

Гимназијалци су својим наступима оправдали очекивања и показали изузетан успех, али се Владица Кљајић, II1 за нијансу издвојила од других такмичара, па је награђена првим местом у категорији средњошколаца, што укључује и наградно путовање на Цетиње. Њу је за такмичење припремала професорка српског језика и књижевности – Јелена Вујовић, па ће њих две у јулу месецу заједно отпутовати на едукативно путовање у престоницу Црне Горе. Овом приликом честитамо свим ученицима на постигнутом успеху, а награђенима желимо леп провод на предстојећем путовању.