Преминуо Радосав Рако Иковић (1931–2019)

Данас је у Врбасу, у 88. години живота, преминуо Радосав Иковић, дугогодишњи просветни радник и директор врбаске Гимназије у периоду од 1967. до 1997. године.

Радосав Иковић је рођен 1931. године у селу Старо Грацко (општина Липљан) на Косову и Метохији. Школовао се у Гимназији у Врбасу, а затим на Филозофском факултету у Београду, на Одсеку за историју и латински језик. После завршетка студија, 1. септембра 1960. године запослио се у врбаској средњој школи на радном месту професора историје и латинског језика, a као професор је радио до 1. фебруара 1967. када је постављен за директора установе. На овом месту дочекао је заслужену пензију, 31. августа 1997. године. Као ученик и радник Гимназије био је везан за ову школу скоро пола века.

Комеморација поводом смрти Радосава Иковића биће одржана у четвртак, 16. маја у 11.00 часова, у Гимназији “Жарко Зрењанин”.