Традиционална јела земаља чије језике учимо – француски специјалитети

Ученици првог разреда који уче француски језик су за продајну изложбу „Традиционална јела земаља чије језике учимо – француски специјалитети“, одржаној 12. априла 2019. у холу Гимназије „Жарко Зрењанин“ у Врбасу, дали велики допринос у организацији и спровођењу заједничког пројекта.

На нашем штанду гости су се могли почастити кроасанима  и мадленицама, специјалитетима француске кухиње, као и бомбонама. Ученици су фотографисали и снимали сам ток припреме специјалитета и продајну изложбу. Tакође, они су читали и делили француске пословице посетиоцима нашег штанда.

Госте су дочекали прелепом презентацијом о  знаменитостима Француске и Париза, уз звуке популарне песме „Et si ti n´existais pas...“ („Када не би постојала…“) у извођењу Елен Сегаре и Жоа Дасена  (Hélène Ségara, Joe Dassin). Веома смо задовољни самим током пројектне наставе и продајном изложбом. Остварили смо и известан приход, који планирамо за унапређење наставе француског језика.

Ауторка текста и фотографија: Сања Кецман, професор француског језика и књижевности