5. Фестивал средњошколске кратке приче – Конкурс

КОНКУРС

5. ФЕСТИВАЛ СРЕДЊОШКОЛСКЕ КРАТКЕ ПРИЧЕ

Гимназија Жарко Зрењанин из Врбаса расписује конкурс за 5. ФЕСТИВАЛ СРЕДЊОШКОЛСКЕ КРАТКЕ ПРИЧЕ са циљем афирмисања кратке приче као књижевног жанра и подстицање стваралаштва младих који деле заједничку љубав према писаној речи. Позивамо вас да учествујете тако што ћете нам послати своју кратку причу.

Општи услови конкурса:

• Конкурс је намењен ученицима средњих школа;
  • На Конкурсу нема тематских ограничења;
  • Ученици конкуришу са једном кратком причом написаном на српском језику или на језику националних мањина;
  • Кратку причу (уређену према техничким пропозицијама Конкурса) слати електронским путем на e-mail адресу Фестивала: gimvrbas.fkp@gmail.com;
  • Резултати Конкурса биће објављени на сајту: gimnazijavrbas.edu.rs

Посебни услови конкурса:

• Кратка прича не може бити дужа од 30 редова / 1.800 знакова (при чему се и размак између речи рачуна као знак);
  • Прихватају се искључиво оригинални ученички радови који нису објављени или понуђени за објављивање у другој публикацији;
  • Ученици своје радове достављају у Пријавном формулару који се налази у прилогу Конкурса;
  • Текст приче може бити на ћирилици или латиници (уколико је прича на језику националних мањина, обавезно уз оригинални текст доставити и превод на српски језик);
  • Уз рад доставити пуно име и презиме ученика, назив школе, име ментора, адресу, контакт телефон и e-mail адресу;
  • Крајњи рок за достављање радова је 20. мај 2023. године;
  • Примљени рукописи се не враћају, а организатор Фестивала задржава право на објављивање прича пристиглих на Конкурс;
  • По завршетку Конкурса, ауторима награђених прича биће уручене награде и дипломе;
  • Награђени радови биће штампани у часопису Млади дани;
  • Контакт адреса: gimvrbas.fkp@gmail.com

Награда публике:

• У сарадњи са уредништвом сајта Фуснота, који су покренули студенти и професори Одсека за српску књи-жевност Филозофског факултета у Новом Саду, све приче које пристигну на Конкурс 5. Фестивала средњошколске кратке приче биће објављене на Инстаграм страници и званичном сајту Фусноте (fusnota.rs). У периоду од 20. до 27. маја 2023. књижевна публика и пратиоци наведених страница имаће прилику да гласају за најбољу причу на Инстаграм страници @_fusnota_ а прича која сакупи највише гласова („лајкова”) биће награђена од стране уредништва Фусноте. По истом принципу, уредништво ће наградити и најзанимљивији коментар на неку од објављених прича. На тај начин биће додељене награда публике и награда публици, а прича коју публика оцени као најбољу, биће штампана у Билтену Фестивала заједно са причама које је наградио жири. Доделом ових награда желимо да подстакнемо младе да се прикључе Фусноти и наставе да негују писану реч кроз сарадњу са својим вршњацима и истакнутим едукаторима у области креативног писања.

Организациони одбор Фестивала: др Младен Ђуричић и Јелена Вујовић

(gimvrbas.fkp@gmail.com)