Гимназијалци посетили Фестивал науке – „најбољу научну забаву за све узрасте“

Највећи научни фестивал у региону, Фестивал науке, једанаести пут по реду одржан је на Београдском сајму у периоду од 14. до 17. децембра. Под слоганом „Један на један сви заинтересовани и ове године могли су да изађу на црту највећим научним изазовима, али и да у непосредном директном контакту са научницима испробају различите научне експерименте и упусте се у незаборавне научне авантуре.

Фестивал који важи за „најбољу научну забаву за све узрасте“ посетило је педесет ученика другог и четвртог разреда наше школе. Они су Фестивал науке посетили 16. децембра, и то у пратњи професорки хемије – Мирјане Вујичић и Наташе Солдат, и професорке физике – Ане Влаховић. На фотографијама у прилогу приказан је само део занимљивости које су ученици имали прилику да виде на овогодишњем научном фестивалу који су напустили пуни утисака.