Нови успеси гимназијалаца на Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 28.4.2018. године, традиционално, у Сремским Карловцима. Нашу школу представљало је осморо ученика: Дајана Лаловић, Јана Милетић, Јелена Милић, Ивана Продановић, Никола Миловић (ученици првог разреда), Мартина Бановић, Мина Мартиновић (ученице другог разреда), и Наташа Кашаји (матуранткиња). Сви ученици остварили су изузетно висок број бодова и заслужују похвалу.

Најбољи резултат постигао је Никола Миловић ( ментор Јасмина Милић), који је изузетним првим местом остварио пласман на републички ниво такмичења. Никола ће наставити са припремама и, верујемо, у Тршићу поновити успех. Треће место постигле су Јана Милетић (ментор Јасмина Милић), Наташа Кашаји (ментор Јасмина Милић) и Мартина Бановић (ментор Лидија Миљанић). Честитамо свим ученицима као и њиховим менторкама – проф. Лидији Миљанић, Јелени Вујовић и Јасмини Милић.