Пројектна настава на часовимa математике

У оквиру пројектне наставе, ученици одељења I1 и I2 су, користећи знања и вештине стечене на часовима математике, осмислили паное на којима су истакнути резултати наших спортиста из протеклих година. Математичким прорачунима, кроз табеларни и графички приказ, користећи графикон линеарне функције ученици су приказали успехе репрезентација Србије у мушкој кошарци, женској кошарци, ватерполу, мушкој и женској одбојци. За ову прилику они су издвојили успехе постигнуте на Европском првенству, Светском првенству, као и на Олимпијади.

На тај начин је у оквиру нашег пројекта остварена корелација између математике и спорта, што показује иновативни приступ у изучавању самог предмета математике и унапређује развој компетенције математичке писмености. Да креативност ученика не познаје границе показало се и када су, за сам крај пројекта, направили медењаке у облику лопте и у бојама Србије. О успеху пројектне наставе и дечије креативности најбоље сведоче фотографије у прилогу.

Ауторка текста и фотографија: Биљана Фемић, проф. математике