Успех гимназијалаца на традиционалним уличним тркама

Поводом Дана општине Врбас, традиционално је одржана Трка ослобођења Врбаса у организацији Општине и Омладинског атлетског клуба „Врбас“. Такмичење је одржано 18. октобра 2019. године, а у трчању су се надметали предшколци и ученици основних и средњих школа са територије општине Врбас. Деца су била подељена на дечаке и девојчице и трчали су у својим узрасним категоријама.

Дипломе је добило по пет најбржих такмичара у свакој трци, а наша школа имала је представнике из свих разреда. Осим што смо освојили екипни трофеј као школа, завидан успех постигли су сви учесници, а посебно су се истакли ученици првог разреда. Ученица Дејана Вигњевић освојила је прво место, а Милена Мандић треће место. Ученик Марко Секулић освојио је прво место. Интересантно је да су сви награђени прваци ученици истог одељења I6.

Ауторка текста: Мира Бјекић, проф. математике и одељењски старешина награђених првака