Милена Мандић представљаће Гимназију на Школској олимпијади Србије у пливању

Милена Мандић, ученица I6 одељења, представљала је нашу школу на Међуокружном такмичењу у пливању и освојила је прво место. Првим местом Милена је изборила пласман на Школску олимпијаду Републике Србије, која ће се одржати у мају 2020. године. Ово није Миленин први успех у нашој школи, будући да је претходног месеца учествовала у Трци ослобођења Врбаса и освојила треће место. Милена је иначе дошла у нашу школу као вуковац и тренутно је један од најбољих ученика у својој генерацији.

Ево шта Милена каже о својим спортским успесима: „Моја прича је отпочела 2011. године када сам се уписала на обуку пливача. Након тога сам наставила активно да тренирам у пливачком клубу „Бјелица“. Уз много труда и рада успела сам да се изборим и да станем на постоље на државним првенствима у пливању. Окушала сам се и на државном првенству даљинско-маратонском пливању, где сам се успела изборити за сребро 2018. и за бронзу 2019. године. Као велика награда за мој труд дошао је и позив да ми припадне част као једној од чланица пливачког кампа организованог од стране Пливачког савеза Војводине. Највеће достигнуће за мене је било када сам добила позив од Пливачког савеза Србије да учествујем на Развојном кампу Србије, 2017. године.  Посебну захвалност на подршци дугујем клубу и тренерима“.

Ауторка текста: Мира Бјекић, одељењски старешина награђене ученице