Креативним активностима обележена Дечја недеља

Дечја недеља и ове године обележена је на традиционалан начин, кроз активности које су реализоване под слоганом „Подељена срећа, два пута је већа“. Недељу за нама обележиле су многобројне манифестације на школском и општинском нивоу, а учешће у њиховом спровођењу учешће су узели и ученици наше школе. Они су дане у недељи испунили креативним активностима, па је Дечја недеља у Гимназији обележена богатим програмом:

Понедељак, 5.10.2020.

• Пријем код председника општине (представници Ученичког парламента)

Дечја недеља је и ове године почела традиционалним пријемом код председника општине Врбас. На овом пријему образовно-васпитне установе су представиле најбоље домете свог постигнућа. Ученици су руководиоцима општине уручили пригодан поклон у виду часописа „Млади дани“.

• Tрибина „Нисте сами“

Трибина „Нисте сами“ одржала се у оквиру кампање која има за циљ превазилажење предрасуда према младима са  проблемима из области менталног здравља и према особама са инвалидитетом. У пратњи предметним наставника, трибини су присуствовали ученици другог и четвртог разреда.

Уторак, 6.10.2020: СПОРТСКИ ДАН

• Часови физичког васпитања посвећени презентовању школских успеха у спорту кроз историју гимназије.
  • Такмичење у шаху.

7.10.2020. среда: ДАН ЕКОЛОГИЈЕ

Дан екологије обележен је:

• Донацијом саднице која је посађена у дворишту школе;
  • Уређењем учионица (саксијске биљке).

Четвртак, 8.10.2020: ДЕЦА И ОБРАЗОВАЊЕ

• На часовима музичке културе приказан документарни филм о Моцарту.

Петак, 9.10.2020.

• Хуманитарна акција „ДЕЦА-ДЕЦИ“ сарадња са Црвеним крстом Врбас.

Акција у виду прикупљања дечијих играчака, слаткиша, школског прибора, средстава за личну хигијену или помоћ у виду обуће и одеће. Овом приликом захваљујемо се свим ученицима који су учествовали, а посебно похваљујемо одељења 1-1, 1-3, 1-6, 2-5 и 3-1.

• Хуманитарна акција : Помоћ удружењу и деци са развојним потешкоћама „Мултиарт“
  • Продајна изложба креативних радова на Градском тргу.

У сусрет Дечјој недељи, 3.10.2020. у 10 часова одржан је сусрет средњошколаца из Србобрана, Куле, Бачке Тополе и Врбаса, у оквиру пројекта „Бизнис сусрет – од идеје до реализације“.

Педагошко-психолошка служба

Ауторке текста: Нада Бјелац и Марија Трубинт Тот