Матуранти посетили фестивал „У сусрет науци“

Ове године у Кули је по први пут одржан Фестивал науке под слоганом „У сусрет науци“. Учесници на фестивалу били су: Природњачко друштво Србије, Центар за промоцију науке, Департман за географију, туризам и хотелијерство (ПМФ, Нови Сад), Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине (ПМФ Нови Сад), Департман за енергетику, електронику и телекомуникације (ФТН Нови Сад), Департман за мехатронику, роботику и аутоматизацију (ФТН Нови Сад), Carpe Noctem, ДМИ „Бранислав Букуров“, НИДСБЕ „Јосиф Панчић“, Клуб физичара (ПМФ Нови Сад), ЕТШ „Михајло Пупин“, ОЦ „Сократ“. Група ученика четвртог разреда наше школе из одељења IV-5 и IV-6 посетила је Фестивал и искористила прилику да се ближе упозна са радом учесника Фестивала и најновијим достигнућима у свету науке.

Матуранти Гимназије „Жарко Зрењанин“ из Врбаса су Фестивал науке „У сусрет науци“ посетили 5. новембра са професорком Светланом Мандић. На фестивалу су видели практичну примену знања из предмета Рачунарство и информатика и Савремене технологије, али и Физике, Хемије и Биологије. Између осталог видели су креирање 3Д модела, програмирање робота, развој AR апликација и примену у образовању (апликација Arete за географију и математику), особине светлости значајне у рачунарској графици и развоју мобилних телефона. Осим откривања нових достигнућа у свету науке, ученици су били у прилици да се опробају у научним експериментима и да учествују у квизу знања. Приказани садржаји били су изузетно занимљиви и помоћи ће ученицима да донесу коначну одлуку о избору будућег занимања и упису на факултет. На фотографијама у прилогу приказан је само део садржаја које су ученици имали прилику да виде на овогодишњем научном фестивалу са којег су се вратили пуни позитивних утисака.

Ауторка теста: Светлана Мандић, проф. рачунарства и информатике