Необични таленти гимназијалаца приказани на јавном часу „Мојих пет минута”

Изборни програм Уметност и дизајн један је од оних које ученици Гимназије Жарко Зрењанин” већ годинама уназад бирају у највећем проценту. Разлог за то су занимљиве активности које се спроводе на школским часовима, али и несвакидашњи приступ различитим темама које привлаче пажњу ученика… Да је заиста тако, потврђује и јавни час „Мојих пет минута”, који су протеклог уторка одржали ученици одељења III-6, у менторству свог професора – др Младена Ђуричића. Они су кроз кратке сценске наступе открили скривене таленте које поседују и тако презентовали различите облике уметничког изражавања…

Јавни час, са којим су приведене крају активности у оквиру модула Израз, пружио је ученицима могућност да открију и представе своје скривене потенцијале… Сценски наступи омогућили су им да (после три године заједничког дружења) сазнају нешто ново једни о другима, те да се – кроз разговор који је уследио након сваког појединачног наступа – оснаже да открију и широј јавности своје таленте… Истовремено, занимљиви наступи подстакли су нас да разговарамо о уметности и облицима уметничког изражавања, али и о талентима које морамо неговати од тренутка када их откријемо… Имајући све то у виду, јавни час био је подстицајан како за оне који су се нашли на сцени, тако и за оне који су заузели своје место у публици. То су потврдиле и проф. Сузана Митровић и проф. Мира Бјекић, које су – на позив ученика – имале прилику да погледају њихове сценске наступе.