Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада”

Гимназија Жарко Зрењанин је и ове школске године имала представнике на највишем нивоу такмичења које организује Друштво за српски језик и књижевност. На Републичком такмичењу из књижевностиКњижевна олимпијада”, одржаном 30.4.2023. године, у Сремским Карловцима, нашу школу представљали су Исидора Ђукић и Стефан Глођовић, ученици првог разреда (ментор: Јасмина Милић).

У  јакој конкуренцији, међу 180 најбољих ученика првог разреда, изузетно знање показали су и наши представници. Стефан Глођовић је постигао треће место, док је Исидору Ђукић само бод делио, такође, од трећег места. Од максималних 20, Стефан је имао 18,  док је Исидора на тесту имала 17 бодова.

Изузетни резултати су показатељ редовног рада, уједно и  подстицај за даље неговање љубави према књижевности. Честитке за труд и постигнут успех!

Ауторка текста: Јасмина Милић, професор