Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

Такмичење које окупља изузетне средњошколце, најбоље познаваоце српског језика и језичке културе, одржано је у Тршићу, 28.5.2023. године. Нашу школу представљали су ученици првог и другог разреда. Похвалимо вредне и талентоване гимназијалце који својим залагањем постају пример младим људима: Никола Гордић, ученик првог разреда, постигао је друго место, Маша Аврамов, ученица првог разреда, постигла је треће место и Лана Ђуровић, ученица другог разреда, постигла је треће место.
Похвалимо Јану Аврамов, као и Луну Драшковић, ученице првог разреда, које су, такође, учествовале на републичком нивоу такмичења и показале знање и одличне резултате.
Професорка Татјана Бјекић, Николин и Машин ментор, и професорка Јасмина Милић, Ланин, Јанин и Лунин ментор, задовољне  су постигнутим резултатима.
Aуторка текста: Јасмина Милић, проф. српског језика и књижевности