Успех рецитатора наше школе

И овог пролећа замирисала је у ваздуху и нежно нас дотакла љубав према поезији и лепом и изражајном казивању стихова. Ученици Гимназије „Жарко Зрењанин” из Врбаса, Себастијан Бесермењи 3/5 и Анђела Пајковић 2/1, чији су ментори професори Љиљана Медаков Салонски и Татјана Бјекић, након школског и општинског такмичења, остварили су пласман на зонску смотру рецитатора која је била одржана у Бачу под покровитељством Савеза уметничког стваралаштва аматера Војводине у сарадњи са Народном библиотеком „Вук Караџић” 26.3.2022. године. Вишедеценијска смотра рецитатора окупила је велики број учесника. Одабране стихове казивало је њих 35, од којих је пласман на покрајинску смотру у рецитовању „Песниче народа мог” остварило 12 учесника. Међу њима је и ученица наше школе Анђела Пајковић 2/1, чији је ментор професор Татјана Бјекић. Покрајинска смотра рецитатора биће одржана у Сечњу 10.4.2022. године, а нашој Анђели желимо пуно среће!

Ауторка текста: Татјана Бјекић, проф.