Јавним часом „Разговори о Фаусту“ обележено 185 година од смрти Јохана Волфганга Гетеа

Ученици одељења IV-5 данас су, у Свечаној сали школе, одржали јавни час под насловом „Разговори о Фаусту“, који су током претходног периода марљиво припремали у сарадњи са професорком српског језика и књижевности – Јеленом Вујовић.

На јавном часу, којем је присуствовало око педесет ученика и наставника, матуранти су упознали публику са животом и делом немачког песника, филозофа и научника – Јохана Волфганга Гетеа, а у припремању часа помоћ су им пружили, поред менторке, и Емина Везмар Гајдош, професорка немачког језика, и Синиша Шарић, професор филозофије.

Програм је трајао непуних сат времена, током којих су се могле чути многе занимљивости из живота једног од најзначајнијих представника немачке књижевности. Ученици су на занимљив начин представили различите аспекте Гетеовог рада, и на тај начин обележили 185 година од његове смрти.