У Свечаној сали школе одржано предавање професорке Милице Новковић

У среду, 21. марта 2018. године у Свечаној сали школе одржано је предавање професорке Милице Новковић, намењено ученицима и наставницима Гимназије, а конципирано на основу програма „Васпитањем без казне и без награде до смањења насиља у породици, вртићу и школи“.

Милица Новковић, заједно са својим сарадницима из „Центра за породицу и младе“, пуних четрнаест година држи бесплатна предавања широм Србије и региона. Своје најпознатије књиге („Породични буквар“ и „Бит(ка) љубави“) она је посветила савременој породици и проблему „плишаног васпитања“ које је – како каже – нанело велику штету породици, вртићу, школи и друштву у целини. О томе је, између осталог, говорила и на предавању одржаном у Свечаној сали Гимназије у којој је последњи пут била као ученик.