Гимназијалци посетили 13. Фестивал науке у Београду

Фестивал науке“, највећа манифестација у области промоције науке и образовања, одржана је овог децембра по 13. пут на Београдском сајму. Као и претходних година, ученици наше школе посетили су ову манифестацију и имали прилику да се упознају са новинама из области природних наука. Укупно 80 ученика другог, трећег и четвртог разреда природно-математичког смера, у пратњи професорки – Маје Бајић, Ане Влаховић, Смиље Милованчев и Мирјане Вујичић, уживало је у експериментима из области природних наука. Пуни утисака након обиласка штандова, ученици су присуствовали и занимљивом предавању које је употпунило читав обилазак.

О томе како је изгледала посета овогодишњем „Фестивалу науке“, сведоче и фотографије у прилогу:

Ауторка текста: Мирјана Вујичић, проф. хемије