Катарина Недић остварила пласман на државно такмичење из математике

Окружно такмичење из математике одржано је у недељу 20. фебруара 2022. године у Новом Саду. Домаћин такмичења био је Департман за математику и информатику Природно-математичког факултета, а Гимназију „Жарко Зрењанин“  представљали су следећи ученици: Игор Пајчић, Александар Леђенац, Тадија Медић, Аљоша Пинтерић, Лука Булатовић и Матија Зечевић (први разред); Катарина Недић, Зорана Попивода и Милица Попивода (други разред); Себастијан Бесермењи и Јован Крајиновић (трећи разред); Војин Докнић, Милан Пешић, Огњен Гавранић и Мила Стојчић (четврти разред).

Ученике су на такмичењу пратиле професорке математике – Драгана Кнежевић и Сенка Бајчета, која је учествовала и у раду Комисије за прегледање радова. Катарина Недић, ученица одељења II6, остварила је изузетан успех и пласирала се на такмичење талентованих математичара на државном нивоу, које ће се одржати 7. маја 2022. године.

Свим ученицима честитамо постигнути успех, а Катарини желимо срећу у даљем току такмичења!

Ауторка текста: Сенка Бајчета, проф. математике